هموار فایل

مرکز دانلود و خرید و فروش فایل

دانلود مقاله نقش کشاورزی در تامین منابع غذایی

نقش کشاورزی در تامین منابع غذایی

از گذشته هاي دور كشاورزي يكي از مهمترين راه هاي تأمين غذاي انسان بوده است. زراعت در ابتدا بستگي زيادي به مقدار بارش برف و باران داشت و اگر در يك سال به اندازه كافي بارندگي نمي شد، محصول خوبي هم بدست نمي آنمد، بنابر اين، نياكان ما به فكر افتادند تا از آبهايي كه در طبيعت به صورت رودخانه، چشمه، چاه و قنات وجود داشت، براي آبياري زمينهاي خود استفاده كنند. به اين ترتيب بود كه روش زراعت ديم به زراعت آبي تبديل شد.

از بين رفتن خاك كشاورزي، دشواريهاي فراوان آبياري و صرف وقت و هزينه زياد، انسان را به فكر انداخت تا راه جديدي براي آسان تر شدن آبياري مزارع خود پيدا كند. سرانجام با الهام از ريزش باران در طبيعت «آبپاش» اختراع شد. ولي چون از اين وسيله نمي توانستند براي زمينهاي بزرگ استفاده كنند، روش تازه اي براي آبياري باغها و مزارع پيدا كرده، آن را « آبياري تحت فشار » ناميدند.

در اين روش آب به وسيله پمپ يا ختلاف ارتباع تحت فشار قرار گرفته و به صورت باران يا قطره و يا روشهاي مناسب ديگر، در اختيار گياه قرار مي گيرد.

آبيري تحت فشار، روش ها و دستگاه هاي مختلفي دارد كه يكي از آنها روش آبياري «قطره اي» است.

 

روش آبياري قطره اي

آبياري قطره اي روشي است كه در آن آب به وسيله فشاري كه توسط پمپ و يا اختلاف ارتفاع به وجود مي آيد وارد لوله هاي اصلي و فرعي شده و با استفاده از قطره چكان ها به صورت قطره در پاي درخت يا بوته چكيده و آب مورد نياز آن را تأمين مي كند. براي جلوگيري از ورود اجسام به داخل لوله ها، ابتدا آب از صافي هاي مخصوص گذشته و سپس وارد لوله ها مي شود. در صورتيكه نياز به دادن سموم و عناصر غذايي به گياه باشد، مي توان اين مواد را با روشهايي كه گفته خواهد شد به آب اضافه نموده و در اختيار گياه قرار داد.

با انجام آزمايش هاي گوناگون، مقدار آب مورد نياز هر گياه قبلا معين شده است و با قرار دادن تعداد معيني قطره چكان در اطراف هر گياه، مقدار آب مورد نياز آن در اختيارش قرار مي گيرد.

اين روش، بازدهي بسيار بالايي دارد و مي توان از آن براي آبياري باغهاي مختلف و بسياري از گياهان جاليزي در خاكهاي مختلف با زمينهاي داراي پستي و بلندي استفاده كرد.

درصورت وجود مزارع و باغهاي بزرگ، بهتر است آن ها را به قطعه هاي كوچكتر تقسيم نموده و به نوبت آبياري كرد.

 

قسمتهاي مختلف روش آبياري قطره اي

تجهيزات آبياري قطره اي از سه قسمت اصلي تشكيل شده است كه عبارتند از:

پاور پوینت مقاله اسکوپ و انواع روش های اسکوپ کردن

اسکوپ کردن نما های سنگی   این مقاله قابل ویرایش می باشد اتصالات دوغابی سنگ با نما به این شکل بود که پس از مدتی سنگها با جذب آب کمتر مثل گرانیت از نما جدا می شد و ...
صفحات: 22
فرمت: پاورپوینت و pdf
36,000 ریال

پاورپوینت انواع اتصالات در ساختمانهای فلزی

پاورپوینت انواع اتصالات در ساختمانهای فلزی به همراه تصاویر ، قابل ویرایش به همراه فایل pdf انواع اتصالات در ساختمانهای فلزی به شرح زیر است :   -۱انواع اتصالات ت...
صفحات: 28
فرمت: پاورپوینت و pdf
37,000 ریال

بتن وتوسعه پایدار و تاثیر آن بر محیط زیست

  پاورپوینت قابل ویرایش می باشد دانلود پاورپوینت و pdf بتن وتوسعه پایدار وتاثیر آن بر محیط زیست و بازیافت بتن   -۱مقدمه -۲تعریفی از بتن وتوسعه پایدار -۳...
صفحات: 36
فرمت: پاورپوینت و pdf
37,000 ریال