هموار فایل

مرکز دانلود و خرید و فروش فایل

گزارش کارآموزی هواپیمای جمهوری اسلامی ایران

download (32)

 

موضوع : گزارش کارآموزی هواپیمای جمهوری اسلامی ایران

توضیح: این فایل به صورت ورد و آماده پرینت می باشد.

پروژه مالی حسابداری انبارهای فنی هواپیمایی
شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران « هما » در پنجم اسفند ماه سال ۱۳۴۰ هجری شمسی به منظور حمل و نقل مسافر و بار و مرسولات پستی در داخل وخارج کشور و انجام امور مربوط به هواپیمایی بازرگانی تاسیس گردید . این شرکت دارای قانون تاسیس و اساسنامه مستقل است که شمول قانون بر آن مستلزم ذکر نام است.
سهام شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران متعلق به دولت با نام و غیر قابل انتقال می‌باشد . در آخرین ساختار که در سالهای بعد از انقلاب اسلامی برای هما تصویب شد مجمع عمومی هما متشکل از وزیر راه و ترابری / وزیر اقتصاد ودارایی و رئیس سازمان برنامه و بودجه مشخص گردید که در راس مجمع عمومی وزیر راه و ترابری قرار دارد . در کلیه کشورهای جهان بهره‌برداری هوائی بازرگانی توسط موسسات حمل و نقل هوائی انجام می‌گیرد . شرکتهای هواپیمایی به منظور ایجاد هماهنگی‌های نزدیک با یکدیگر در سال ۱۹۱۹ میلادی انجمن یاتا را در شهر لاهه هلند تشکیل دادند . اعضاء ایکائو دولتها هستند . در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قسمتهای خرید / دریافت / انبار / از قسمتهای حیاتی شرکت محسوب می‌شوند که اینجانب در طرح ارائه شده اقدامات واحد حسابداری انبارهای فنی و فعالیت انبارهای فنی را شرح داده‌ام .
موضوع : درخواست اقلام انباری – اقلام تعمیری
دسترسی سریع به قطعات فنی از جمله مهمترین نیازهای قسمت مهندسی و تعمیرات در آماده نگاهداشتن و تعمیر ناوگان‌ « هما » می‌باشد برای انجام این مهم قسمت پشتیبانی کننده (‌تدارکات ) با توجه به برنامه‌ریزی‌های قسمت مهندسی و تعمیرات اقدام به خرید و نگاهداری قطعات مورد نیاز می‌نماید .
عمر مفید قسمتی از این قطعات با درخواست از انبار و نصب بر روی قطعه بزرگتر و یا هواپیما آغاز و پس از باز شدن قطعه از روی قطعه‌ مادر و یا هواپیما (‌بعلت آسیب‌دیدگی و از کار افتادگی ) خاتمه می‌یابد . در هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران از این قطعات بعنوان قطعات مصرفی یاد شده و پس از صدور از انبار ارزش متوسط قطعه خارج شده از ارزش دارائیهای انبار کسر و به حساب هزینه تعمیرات منظور می‌گردد.
قطعات مصرفی از نقطه نظر سیستم پشتیبانی « هما‌» دارای شماره سریال خاص برای هر قطعه نمی‌باشند و اگر چه کمپانی سازنده اقدام به ثبت شماره سریال بر روی هر قطعه نماید ، این شماره سریال ملاک شناسائی و وجه افتراق بین قطعات نظیر نمی‌باشد . عامل شناسائی این قطعات در هنگام سفارش خرید شماره فنی کارخانه سازنده هواپیما و یا شماره‌های فنی ارائه شده از سوی سازندگان اصلی قطعات و یا تولید کنندگانی که مجوز ساخت قطعه را از سازندگان اصلی دریافت نموده‌اند می باشد در سیستم پشتیبانی « هما » ملاک شناسائی قطعات مصرفی شماره فنی قطعه بهمراه شماره فنی داخلی می‌باشد و کارتهای کنترل موجودی در مقابل شماره‌های فنی داخلی کلیه شماره‌های فنی قطعات جایگزین را که در انبارهای « هما » وجود دارند معرفی می‌نماید .

دانلود گزارش کارآموزی هواپیمای ایران فعالیت و حسابداری انبارها

فهرست مطالب
مقدمه ۱

درخواست اقلام انباری – اقلام تعمیری ۲

مراحل تحویل و تحول قطعه تعمیری ۶

عملیات انبار قطعات تعمیری در ارسال قطعه ۸

عملیات واحد برنامه‌ریزی کارگاه‌ها ۱۰

اقدامات انبار قطعات تعمیری در زمان دریافت قطعه تعمیر شده ۱۱

بازگشت قطعات تعمیر نشده به انبار ۱۲

اقدامات واحدها در رابطه با ارسال قطعات تعمیری به خارج ۱۲

دریافت قطعه از تعمیر ۱۶

اقدامات پس از تحویل قطعه به انبار ۲۱

پیدایش قطعه مفقودی ۲۲

نحوه درخواست اقلام مصرفی از انبار ۲۴

نحوه تحویل اقلام مصرفی از انبار۲۵

سفارش اقلام انباری و خارج کردن اقلام مصرف شده از حسابهای دارائی‌ هما ۲۶

چگونگی تامین قطعات مورد نیاز قسمت مهندسی و تعمیرات که در انبار موجود نمی‌باشد ۲۸

دستور‌العمل استفاده از فرم scrap memo33

شرح فرم scrap38

شرح نمودار گردش فرم scrap memo41

اقدامات واحد قطعات تعمیری در رابطه با تعمیری‌ کلی هواپیما ۴۲

اشکالات در ارسال قطعات و اقدامات انبار تعمیری ۴۳

خروج قطعه از انبار برای فروش و یا امانت ۴۶

ارسال قطعات مصرفی برای تعمیر ۴۸

فعالیت واحد امور ایستگاه‌ها ۵۰

اقدامات واحد پیگیری قطعات تحت تعمیر ۵۴

اقدامات واحد حسابداری انبارها ۵۶

منابع و ماخذ

دانلود تحقیق با عنوان بررسی همبستگی بین هوش و خلاقیت دانش آموزان دبیرستانی شهرشتان اسلامشهر

فهرست مطالب عنوان                                                                         شماره صفحه تقدیم و تشکر چکیده تحقیق فصل اول : کلیات تحقیق .....................
90,000 ریال

دانلود تحقیق با عنوان بررسی اختلالات روانی در مدیران دبیرستانهای دخترانه شهر تهران

مقدمه اختلالات روانی مشکلات جدی و شایعی هستند که در سراسر دنیا مشاهده می شود. ۱۴ درصد از تمامی ناتوانایی ها به علت اختلالات روانی، اجتماعی و عصبی بوده است و این موارد ۲۰ درص...
150,000 ریال